BIOrytmus - Horoskopy - Počasie na zajtra SHMU

 

Viesť ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL znamená byť si vedomí, rešpektovať, ale najmä konať aj v súlade s prírodnými zákonitosťami. Mať na zreteli že sme súčasťou evolučného vývoja živých bytostí  v prírode, že najlepšou voľbou je žiť v symbioze a harmónii so všetkým živým a neživým okolo nás a v nás. Stále sme pod vplyvom prírodných javou živený prírodou s najlepšou voľbou konzumovať čerstvé prírodné potraviny. Ak chceme prežiť svoj život bez ujmy musíme byť flexibilný, byť pripravený na zmeny - stále extrémnejšie výkyvy v prostredí okolo nás. Je to nevyhnutnosť žiť v súlade s okolitou prírodou - jej harmonickým pôsobením, ale aj s poznaním jej disharmonických dejov a ich vplyvov na život človeka a iných organizmov. Život na zemi vznikal postupne krok po kroku pridávaním hodnoty - evolúciou od najnižších organizmov až po nás ľudí ako primátov na vrchole vývojovej pyramídy nepredstaviteľne dlhú dobu. 

Človek so svojim telom ako "HARDVÉROM" a informačným nervovým systémom a mysľou ako "SOFTWÉROM" je kontinuálnym výtvorom prírody a preto medzi fungovaním človeka a fungovaním okolitej živej a neživej prírody existuje stále silné prepojenie a ovplyvňovanie sa.

Svet v ktorom žijeme je svet protikladov (jing - jang) a svet protikladov je neustále sprevádzaný stretom protikladov - konfliktami a deštrukciou existujúcich hodnôt čo následne vedie k zmene pomerov - k evolúcii.. Aj v ľudskej exixstencii vždy existovali budovatelia a vždy sa následne objavili nejakí, ktorí to zrúcali a vybudovali nové. Tak ako v prírode - zemetrasenia, erupcie sopky, požiare a záplavy, epidémie - chaos a deštrukcia no následne pokoj a harmónia - zasa nový život. Preto čo musí byť v hierarchii ľudských hodnôt najvyššie je pozitívny uhol pohľadu - VIERA, že život okolo nás je a musí byť zachovaný a musí byť prevažne životom harmónie a rovnováhy protikladov. Cielom nie je vykynožiť protiklady - "nepriateľov" ale prinútiť ich k zmiereniu - k nastoleniu mieru a pokoja. O to sa musíme všetci starať. Pomôžme si sami a aj osud nám pomôže.

Na programe doby je :

Vytriezvenie z neustále predkladanej požiadavky na rast a každý rok znova len rast a rast, akoby aspon chvílu nemohlo byť rovnako - nemohol byt pokoj - uspokojenie s tým čo už máme, vytriezvenie z potravinovej globalizácie, z technologického rastu či vlastne ošialu stále pokračujúcej priemyselnej revolúcie - robotizácie, ktorá nás postupne ale isto pripravuje o prácu, ľudských komerčných technických výmyslov, ktoré prírode a nám ľuďom už viac škodia ako slúžia a ktoré v takom rozsahu ani k svojmu spokojnému životu nepotrebujeme.

Vybočenie z naďalej agresívne rozmáhajúcej sa "deštruktívnej konzumnej chamtivej doby jedovej". Návrat k normálnemu životu v pokoji, bez stresu a zhonu, návrat k tradičným hodnotám vychádzajúcich z harmonického fungovania prírody, k základným jednoduchým životným činnostiam predovšetkým z pohľadu zabezpečenia práce - živobytia, kvalitnej, čistej, čerstvej potravy, pobytu - aktívneho pohybu v zdravej čistej prírode s kvalitou zeme, vody a ovzdušia. Je to VÝZVOU pre všetkých, ktorí nestratili nádej a vieru a nepodlahli ešte stavu mysle, ktorý označujeme slovom "LAHOSTAJNOSŤ". 

Žiť v súlade s prírodou znamená byť empatický a mať pod racionálnou vedomou kontrolou negatívne emotívne pokušenia, signály našho ega ale aj ega iných, nekonečnú snahu o prevahu, dominanciu a moc najmä človeka, ale samozrejme aj kohoľvek a čohokoľvek iného živého v nás či mimo nás. 

Byť však tiež flexibilný - byť múdry, predvídateľný a adaptibilný - schopný prispôsobovať sa stále prebiehajúcim chceným aj nechceným no nekonečným zmenám v prostredí okolo nás - požiadavke neustále zdokonaľovať svoje životné návyky - prispôsobovať sa biorytmom prírody a pravidelným zmenám, ktoré aj vplyvom gravitačných síl, činnosti a pohybu slnka, mesiaca a zeme sa v prírode v dennom intervale DEŇ - NOC , alebo  2 týždňovom intervale     -- "SPLN  -  NOV" --   či štvrťročnom JAR - LETO - JESEŇ - ZIMA  vyskytujú.

Poznať tiež BIORYTMUS, BIOPREDPOVEĎ alebo len PREDPOVEĎ POČASIA - vedieť tak "predvídať" na človeka negatívne vplývajúce prírodné javy Vás môže uchrániť pred mnohými možno zbytočnými zdravotnými problémami a nepohodou duševnou a fyzickou.

 

Prevencia citlivosti na zmeny v prírode

 

  • Základom je OTUŽOVANIE - CVIČENIE tela a posilňovanie MYSLE meditáciou, relaxačnou koncentráciou a sugesciou - nadobudnutie schopnosti silou mysle prikázať fyzickému telu - naučiť sa ovládať myseľ a dokázať ju vedome meniť - prepisovať  staré už neproduktívne synaptické spoje novými. Budovanie správnych životných návykov ako aj flexibilita a adaptabilita - požiadavka súčasnej doby, fyzické otužovaníe tela  teplou a studenou vodou, saunou, pohybom a ešte raz pohybom najlepšie v prírode, na rannom alebo poobednajšom, ale najmä jarnom a letnom slnku (doplnenie energie a vitamínu D).
  • Nesmierne dôležitá - vlastne klúčová je STRAVA - konzumovať viac a viac čerstvých domácich potravín postupne tak ako ich príroda od jari do jesene produkuje - enzýmy zo zelených potravín, bielkoviny - komplexné aminokyseliny, tuky a oleje s viac Omega 3, sacharidy - viac škroby ako cukry ale nie  bežné pečivo - preferovať viac pohánku, pšeno, ovos, amarant, quinoa a vylúčiť sladké potraviny - určite rafinované cukry, viac užívať potraviny s antioxidanty a flavonoidy, vitamíny a minerály - viac draslíka (pozor však na obličky) a horčík, jód, selen, zinok a B komplex, vitamín D a vitamíny K1 z kiwi a zo zelenej vňate - zeleniny, K2 zo syrov (syr French Brieu a husacia pečeň), semiačok a orieškov - a v zimnom období určite aj v doplnkoch výživy.
  • No a snáď rozhodujúce je viesť vyvážený harmonický a pokojný životný rytmus udržať si  "POKOJ MYSLE"  a  "UVOĽNENÉ TELO", bezpodmienečná eliminácia stresových situácií psychohygienou, pravidelnosť v striedaní činností  Práca - Relax - pravidelný KVALITNÝ SPÁNOK.                                                           

                                              

                                                   BIORYTMUS

 

                    Predpoveď osobný BIORYTMUS na ... -- Dnes --

 

 

HOROSKOPY na ... -- Dnes --

 

 

POČASIE NA ZAJTRA - deň

 

ŠTVRTOK

Obloha  :    Zamračené, dážď poobede sneženie

Teplota  :   6st na východe až 13st na západnom Slovensku.

                  -3st na horách od 1500m

Vietor    :   Západný vietor

 

--  "Aktuálne počasie Slovensko" --